Informācija presei Jaunumi Preses relīze
foto

Šodien, 11. oktobrī, noslēgusies konference "DIGIDROŠS FORUMS – SVEŠA VARA INTERNETĀ", kurā pulcējās nozares speciālisti, lai diskutētu par pavedināšanu internetā.

Konference ir veltīta ļoti svarīgai un aktuālai tēmai – bērnu un jauniešu drošībai digitālajā vidē, ar īpašu uzmanību uz emocionālās manipulācijas riskiem internetā.

Konference "DIGIDROŠS FORUMS – SVEŠA VARA INTERNETĀ" mērķis ir izglītot pedagogus par bērnu un jauniešu drošību digitālajā vidē. Īpaša uzmanība tika pievērsta emocionālās manipulācijas riskam internetā, kas var būtiski apdraudēt bērnu un jauniešu labklājību. Konferences laikā dalībnieki uzzināja par aktuālajiem datiem un metodēm, kas palīdz atpazīt un novērst šos draudus.

Bērnu aizsardzības centra vadītāja Gunita Kovaļevska uzsver: “Nepieciešamas zināšanas, lai spētu atpazīt pavedināšanu internetā un varētu palīdzēt bērniem un jauniešiem, kuri ir, vai var nonākt, varmāku rokās.”

Valsts Policijas pārstāve Lāsma Krūmiņa skaidro: “Valsts policijas dati liecina, ka 2023. gadā Valsts policija par cietušajiem no noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību atzinusi 293 bērnus, no kuriem 41% bērnu cietuši no dažādām seksuāla rakstura darbībām internetā. Un satraucoša ir tendence, ka par cietušajiem kļūst arvien jaunāki bērni. Ja 14 gadus veci pusaudži, saņemot apšaubāmu draudzības piedāvājumu internetā un/vai uzaicinājumu atkailināties kameras priekšā, prot un spēj pasacīt nē, tad jaunāka vecuma bērni neapzināti kļūst par varmāku upuriem. Lielākoties cietušās ir 8-12 gadus vecas meitenes. Konstatējot potenciālo noziedzīgo nodarījumu ļoti svarīga loma ir pierādījumiem. Foto un video, kas figurējuši sarakstēs ar varmākām, nav jādzēš, bet gan jāsaglabā, lai nepieciešamības gadījumā varētu nodot izmeklētājiem. Tomēr sadarbības partneru dati liecina, ka patiesais cietušo bērnu skaits ir ievērojami lielāks, radot jautājumu – kur paliek pārējie gadījumi?

Konferences dalībnieki tika izglītoti par jaunākajām metodēm un risinājumiem, lai atpazītu un novērstu šos draudus, kā arī saņēma praktiskus padomus un rekomendācijas drošības veicināšanai digitālajā vidē. Konference ir lieliska iespēja pedagogiem gūt vērtīgas zināšanas, lai labāk pasargātu bērnus un jauniešus no iespējamajiem riskiem internetā.

Konference tika pārraidīta arī tiešsaistē un ir pieejams video-audio ieraksts: