Jaunumi
sieviete ar bērnu

Centrs Dardedze sadarbībā ar Labklājības Ministriju un Bērnu aizsardzības centru aicina pieteikties klīniskos un veselības psihologus bezmaksas mācībām, lai nākotnē strādātu ar bērniem, kas cietuši no seksuālas izmantošanas.

Īpaši aicinām pieteikties psihologus no reģioniem ar patiesu vēlmi un interesi iesaistīties, lai uzlabotu rehabilitācijas pieejamību ikvienam bērnam Latvijā.

Tavi ieguvumi:

  •  Bezmaksas mācības 120 stundu apjomā profesionālu un pieredzes bagātu jomas speciālistu vadībā;
  • Speciālas zināšanas, atbilstoši normatīvajam regulējumam, kas dos tiesības nodrošināt no vardarbības cietušu bērnu rehabilitāciju;
  • Mācību laikā nodrošināta bezmaksas pārraudzība ;
  • Turpmāka sadarbība ar “Bērna māju”;
  • Iespēja līdzdarboties Bērna mājas psihologu tīklā.

Lai pieteiktos:

  • Tev jābūt maģistra grādam psiholoģijā;
  • Jābūt reģistrētam psihologu reģistrā kā klīniskajam un veselības psihologam;
  • Jāspēj intensīvi mācīties pusgada garumā, sākot no 3. septembra. Daļa mācību notiks klātienē, daļa – attālināti;
  • Jābūt gatavam uz aktīvu iesaisti mācību procesā, jo mācībās uzsvars tiks likts uz praktisku zināšanu pielietojumu, tajās iekļaujot grupu darbus, metožu izmantošanu, testus, pašrefleksiju u.c.;

Ko Tu mācīsies?

  • Teorētisko bāzi par seksuālo izmantošanu (formas, seksuālās izmantošanas veicēji un cietušie, to psiholoģiskās īpatnības);
  • Kā norit rehabilitācijas process (mērķa izvirzīšana, sākotnējā un noslēguma novērtēšana, terapeitiskās metodes un pieejas);
  • Personas datu aizsardzība, juridiskie aspekti, psihologa iesaiste izmeklēšanā, tiesvedībā;
  • Psihologa loma “Bērna mājas” pakalpojumā, cietušā bērna nopratināšana un intervēšana “Bērna mājā” un nākotnes sadarbība;
  • Dokumentācija psihologa ikdienas darbā;
  • Starpinstitūciju sadarbība un sadarbības aspekti ar bērnu un viņa ģimeni;
  • Psihologa ētika, emocionālā higiēna, pārraudzība.

 

Klātienes mācības notiks – nodibinājuma “Centrs Dardedze” telpās Cieceres ielā 3a, Rīgā un neklātienē Zoom platformā.

Ja Tevi ir uzrunājis šis piedāvājums, gaidīsim Tavu CV, motivācijas vēstuli (brīvā formā) un maģistra diploma kopiju uz apmacibas@centrsdardedze.lv  līdz 12.08.2024.

 

Zemāk pievienoju sagatavotu populārāko jautājumu un arī atbilžu materiālu par mācībām, lai Jums skaidrāka to struktūra un mērķis.

Kāda ir mācību norise?  

Mācības sastāv no 6 mācību moduļiem (daļa klātienē, daļa tiešsaistē). Katrs modulis ilgs 2 dienas, no kurām pirmā diena tiks veltīta teorijai, praktiskajiem darbiem, pie dažādiem lektoriem un dažādām tēmām.

Otrā mācību diena daļēji būs teorija un praktiskie darbi, daļēji pārraudzība ar lektori Lauru Pirsko.

Kādi ir mācību datumi?

Mācības ilgs no 3. septembra līdz 27. novembrim.

Mācību datumi un formāti mācību moduļiem:

3. un 4. septembris (klātiene)

17. un 18. septembris (klātiene)

15. un 16. oktobris (klātiene)

29. un 30. oktobris (tiešsaiste)

12. un 13. novembris (tiešsaiste)

26. un 27. novembris (klātiene)

No cikiem, līdz cikiem notiks mācības?

Ņemot vērā reģionālo pārklājumu un transportu laikus, tiek plānots, ka katra moduļa laika grafiks būs:

1.mācību diena no 10:00 līdz 18:00

2.mācību diena no 9:00 līdz 17:00

Vai mācībās drīkst piedalīties vēl studējošie, psihoterapeiti vai cita virziena psihologi?

Diemžēl, nē, pamatojoties uz iepirkuma prasībām un iespējamo sadarbību nākotnē ar “Bērna māju”, nodrošinot valsts vardarbības programmu, nepieciešama reģistrācija kā klīniskajam un veselības psihologam.

Kas maksās par sadarbības laikā ar Bērna māju nodrošinātajām konsultācijām?

Valsts finansējumu pārvalda Latvijas Bērnu fonds, sadarbībā ar pašvaldības sociālo dienestu, kas arī ir nosūtījuma izsniedzējs valsts vardarbības programmai. Minētais nosūtījums tiek izsniegts līdz 20 konsultāciju reizēm, pēc kurām (iespējams daļēju maksājumu saņemt sadarbības vidū (atkarībā no pašvaldības)), sagatavojot sadarbības pārskatu un PNA aktu, iesniedzot to sociālajam dienestam, tiek apmaksātas nodrošinātās konsultācijas, atbilstoši MK noteikumos 1613 ‘’Kārtība, kādā nepieciešamo palīdzību sniedz bērnam, kurš cietis no prettiesiskām darbībām’’ minētajā. Par šo visu arī mācību laikā tiksiet informēti.

Līdz ar to līdzšinējā apmaksas kārtība vardarbībā cietušo bērnu programmā nemainīsies un attieksies arī uz apmācības beigušajiem psihologiem. Tomēr Bērna māja sadarbībā ar pašvaldības sociālo dienestu prioritāri virzīs seksuālā vardarbībā cietušos bērnus psiholoģiskās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanai pie speciālista, kurš būs izgājis apmācības. Plānots, ka pakāpeniski, ik gadu palielinot psihologu loku, kas ieguvuši padziļinātas zināšanas darbā ar seksuālas vardarbības upuriem, tiks veidots kvalificētu speciālistu loks, kam no Bērna mājas puses būs pieejams konsultatīvs, juridisks un atsevišķu grupas supervīziju atbalsts arī pēc apmācību pabeigšanas.

Vai varu pieteikties mācībām, ja esmu klīnisko psihologu reģistrā, bet nepraktizēju pašreiz kā klīniskais psihologs?

Jā, variet droši pieteikties mācībām. Sniegsim Jums vajadzīgās zināšanas un apmācīsim Jūs.

Vai es varu pieteikties, kad jau nodrošinu valsts vardarbības programmas pakalpojumu savā pašvaldībā?

Jā, aicinām visus, kuri jau nodrošina un ir ieguvuši specializētās zināšanas darbam ar vardarbībā cietušajiem, gan visus, kuri nākotnē to vēlas darīt. Šī projekta mērķis ir veidot zinošu psihologu “komūnu”, kuri praksē izmantotu iegūtās zināšanas un strādātu ar vardarbībā cietušajiem.